hemorodi














Symptomů hemoroidů se můžeme zbavit rychle a účinně. Mast a kapsle HemoSens nabízí přírodní a ověřené řešení pro zmírnění hemoroidů a ostatních potíží v oblasti análního otvoru.

Kapsle HemoSens

Kapsle HemoSens obsahují účinnou sestavu přírodních složek, které jsou známé svým pozitivním účinkem na zažívání, zamezování hemoroidů, potlačování symptomů hemoroidů a podporou činnosti imunitního systému. Přírodní složky v kapslích HemoSens, jako jsou Červený pomeranč, vilín virginský a zázvor zlepšují cirkulaci krve v oblasti análního otvoru. Aktivní účinné látky ve složce CAPROS® pomáhají snižovat krevní tlak a bolest v postižené oblasti a omezují další tvorbu hemoroidů. Oves upravuje zažívání a snižuje tlak v portální véně, který je jednou z hlavních příčin vzniku hemoroidů.

Kapsle HemoSens jsou registrovaným doplňkem stravy s povolením Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Mast HemoSens

Mast HemoSens se rychle absorbuje a poskytuje okamžitý blahodárný účinek na postiženém místě análního otvoru. Mast Hemosens napomáhá k tišení bolesti, zmenšování otoku hemoroidů, zastavení krvácení, mírnění svědění, pocitu pálení, citlivosti, podráždění a hojení prasklin. Výtažek z Aloe vera v masti HemoSens podporuje funkci imunitního systému, hojí a zklidňuje pokožku, zmenšuje pocit svědění a pálení, zvlhčuje a hojí rány. Vilín virginský příznivě působí na cévy a má protizánětlivý účinek. Jeho hlavní aktivní složky taniny a éterické oleje pak fungují jako adstringenty. Kombinace složek v bambuckém a kakaovém másle a v jojobovém a olivovém oleji mají protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Zvlhčují a obnovují pokožku, zmenšují nepohodlí a podporují hojení ran.

Mast HemoSens je vyrobena v souladu se standardem ISO 22716 (GMP- Good Manufacturing Practice) a Nařízení EU o kosmetických přípravcích 1223/2009
 

Studie

CAPROS®:

Phyllanthus emblica neboli indický angrešt je jedna z nejdůležitějších ájurvédských surovin, která se tradičně používá k léčbě mnoha zdravotních obtíží. Capros je extrakt připravený z jedlých plodů indického angreštu. Účinnost a bezpečnost extraktu byla potvrzena během testů na skutečné surovině. Humánní klinické studie prokázaly, že Capros pomáhá při udržování zdravého oběhového systému a pokožky.

Výsledky klinických studií potvrzují kladný vliv Caprosu na několik aspektů stavu oběhového systému:

1. Podpora zdravého endotelu – vnitřní vrstvy cévního systému (úroveň endotelových markerů)
2. Snižování jak systolického, tak diastolického krevního tlaku měřeného v pažní tepně
3. Zlepšený objektivní profil lipidů v krvi
4. Signifikantní snížení shlukování trombocytů a množství C-reaktivního proteinu, markeru systémového zánětu.

Zdravý kardiovaskulární systém snižuje možnost komplikací s hemoroidy.

Capros je známý výjimečně vysokou hodnotou ORAC, která ukazuje na vysokou schopnost vázat volné radikály. Látka nemá pro-oxidační vlastnosti, avšak snižuje výskyt systémového zánětu. Soubor vlastností Caprosu pozitivně ovlivňuje stav hemoroidů – zatímco na jednu stranu snižuje krevní tlak a následně bolest na postiženém místě, na druhou stranu zároveň zlepšuje kvalitu povrchu cév, čímž omezuje další tvorbu hemoroidů. Popsané pozitivní antioxidační a kardiovaskulární vlivy zlepšují zdravotní stav nejen cév, ale mají blahodárný účinek na zdraví celého systému.

Zveřejněné studie k látkám Capros: Pingali Usharani, Nishat Fatima, Muralidhar Nizampatnam; Diabetes, Metabolic Syndrome and Obesity: Targets and Therapy 2013:6 1–10. Tuhin Kanti Biswas, Shraban Chakrabarti, Srikant Pandit, Utpalendu Janaa, Subrata Kumar Dey; Journal of Herbal Medicine, 4 (2014) 188‐194. Nishat Fatima, Usharani Pingali, N. Muralidhar. Phytomedicine. j.phymed.2013.10.024. Savita Khanna, Amitava Das, James Spieldenner, Cameron Rink, and Sashwati Roy; J Med Food 18 (4)2015, 415–420. Nishat Fatima, Usharani Pingali, Raveendranadh Pilli; Pharmacognosy Research | January‐March 2014 | Vol 6 | Issue 1. P. Usharani, P.V. Kishan, Nishat Fatima and C. Uday Kumar; IJPSR

Vápník a flavonoidy:

Vápník a flavonoidy prokazatelně pomáhají při odstraňování symptomů akutních hemoroidů. Během klinického zkoumání byly pozitivní účinky na většinu symptomů zpozorovány již po dvou dnech používání. Ošetření vápníkem po čtyřech týdnech zcela odstranilo symptomy akutních hemoroidů u 76% uživatelů, ošetření flavonoidy pak u 73% uživatelů.

Zdroj: Sarabia a spol., 2001. Current Therapeutic Research, 62: 524-529.

Komplex z červených pomerančů:

Vědecké poznatky naznačují, že standardizovaný komplex červených pomerančů je nové surovina pro ochranu zdraví krycích tkání a celého těla, která zlepšuje nejen vnější vzhled, ale i dobrý pocit.

Komplex z červených pomerančů je standardizovaný prášek získaný ze šťávy tří zabarvených druhů červených pomerančů ze Sicílie. Stromy červených pomerančů rostou ve vybraných oblastech kolem sopky Etna, jsou tak vystaveny extrémním podmínkám a následně jsou bohaté na ochranné látky.

Několik klinických studií potvrdilo, že užívání komplexu červených pomerančů brání tvorbě oxidačního stresu a to dokonce u osob, jež k němu jsou zvláště náchylné – kuřáci, policisté, diabetici a osoby vystavené znečištěnému vzduchu. Účinnost extraktu v boji proti oxidačnímu stresu byla prokázána měřením markerů oxidačního stresu v krevní plazmě.

Pravidelné užívání komplexu červených pomerančů má pozitivní účinky na stav pokožky, ostatních krycích tkání a na celé tělo. Díky ochranné úloze v případě oxidačního stresu, jakož i schopnosti komplexu červených pomerančů chránit krycí tkáně, může mít jeho užívání pozitivní vliv na stávající hemoroidy a zároveň chránit žíly před jejich vznikem. Komplex rovněž obsahuje dlouhou řadu bioflavonoidů, aktivních substancí, které přispívají k odstraňování symptomů akutní formy hemoroidů.

Zveřejněné studie k látce komplex z červených pomerančů: Russo A, et al. J Food Sci 67: 2814-2818 (2002). Sorrenti V, et al. J Food Sci 69: 480-484 (2004). Cornelli UA, et al. Progress in Nutrition1:21-27 (2000). Frasca G, et al. Nat Prod Res 24(15):1469-1480 (2010). Bonina F, et al., Nutr Res 25:917-924 (2005). Bonina FP, et al. Nat Prod Res 22(17):1544-51 (2008). Bonina F, et al., Diabetes Nutr Metab 15: 14-19 (2002). Cimino F, et al., Biofactors 30: 129-138 (2007). Cardile V, et al., Phytoter Res 24:414-418 (2010). Puglia C, et al., J Cosm Derm 13(2):151-7 (2014).


Vilín virginský:

Studie zjistily, že vilín virginský má příznivý účinek na hemoroidy, kožní vředy a ekzémy. Hlavní účinnou látkou vilínu virginského jsou taniny a éterické oleje, které fungují jako adstringenty. Bylo dokázáno, že vilín virginský má příznivý účinek na cévy a působí protizánětlivě.

Zdroje:Swoboda M, Meurer J. Treatment of atopic dermatitis with hamamelis ointment. Br J Phytother .1991;2:128–132. Korting HC, Schafer-Korting M, Hart H, et al. Anti-inflammatory activity of hamamelis distillate applied topically to the skin. Eur J Clin Pharmacol .1993;44:315–8. Hughes-Formella BJ, Bohnsack K, Rippke F, et al. Anti-inflammatory effect of hamamelis lotion in a UVB erythema test. Dermatology .1998;196:316–322. Bernard P, Balansard P, Balansard G, Bovis A. Venotonic pharmacodynamic value of galenic preparations with a base of hamamelis leaves. J Pharm Belg 1972;27:505-12. 

Složení

hemoroidi


Hamamelis virginiana:
Výtažek z listů vilínu virginského je jeden z nejpoužívanějších a nejúčinnějších bylinných prostředků pro léčbu oběhových potíží v oblasti análního otvoru. Studie zjistily, že vilín virginský má příznivý účinek na hemoroidy, kožní vředy a ekzémy.



heamorrhoids
Červený pomeranč:
Díky ochranné úloze v případě oxidačního stresu, jakož i schopnosti komplexu červených pomerančů chránit krycí tkáně, může mít užívání složky červený pomeranč pozitivní vliv na stávající hemoroidy a zároveň chránit žíly před jejich vznikem.
hemeroidi
Rhizoma zingiberis:
Jde o bylinu již po staletí oblíbenou díky svým mnohostranným účinkům. Aktivní složky, jako jsou gingerol, shogaol, zingeron a esenciální oleje příznivě působí na mnohé biologické systémy a antioxidační cesty. Antioxidanty, které zlepšují cirkulaci krve, pomáhají zabraňovat vzniku hemoroidů, jakož i zmenšují již vzniklé hemoroidy.
heamorrhoids
CAPROS®:
Patentovaná látka Capros® je super antioxidant a výjimečný podporovatel kardiovaskulárního systému. Soubor vlastností látky Capros pozitivně působí na stav hemoroidů – zatímco na jednu stranu snižuje krevní tlak a následně bolest na postiženém místě, na druhou stranu zároveň zlepšuje kvalitu povrchu cév, čímž omezuje další tvorbu hemoroidů.
hemoroidi
Aloe vera:
Aloe se pro léčebné účely používá již několik tisíciletí a je jednou z nejpoužívanějších léčivých rostlin. Má protizánětlivé, analgetické, keratolické a protimikrobní účinky a stejně tak upravuje zažívání a podporuje funkci imunitního systému.
hemoroid
Avena sativa:
Vlákniny ovsa upravují zažívání a snižují tlak ve vénách análního otvoru, což je jedna z hlavních příčin vzniku hemoroidů.
hemeroidi
Bambucké máslo:
Je známo, že bambucké máslo podporuje obnovu kůže, zvyšuje cirkulaci krve, urychluje hojení ran a svými protizánětlivými vlastnostmi může přispívat k odstraňování jizev. Ve své čisté panenské formě se bambucké máslo používá k hojení ekzémů, silně vysušené pokožky a hemoroidů.
hemoroidi
Ruscus aculeatus:
Alkaloidy a spartein, které najdeme v listech listnatce ostnitého zlepšují prokrvení tkání a zmírňují záněty a otoky spojené s hemoroidy.


HemoSens obsahuje pouze přírodní přísady nejvyšší kvality. Vyrábí se v Německu v souladu s nejvyššími normami kvality (ISO 9001:2008, ISO 22716/ GMP, GMP/HACCP, DE-ÖKO-024) a kontroluje se interním a externím auditem.