hemoroidi

HEMOROIDYHemoroidy rozšířené cévy v konečníku a okolo análního otvoru. Rizikové faktory pro jejich vznik jsou tloušťka a strava s nízkým obsahem vláknin. U ženské populace se často objevují během těhotenství a po porodu. Hemoroidy obvyklý problém, který postihuje většinu obyvatelstva v určitém období života. Potíže nastávají s otékáním cév v měkké tkáni okolo análního otvoru a v poslední části konečníku. Uzlíky okolo análního otvoru jsou známé jako vnější hemoroidy, zauzlení v konečníku pak jsou vnitřní hemoroidy. Vnitřní hemoroidy, které vyhřeznou z análního otvoru, nazýváme vyhřezlé hemoroidy a mohou být obzvláště bolestivé. Hemoroidy často způsobují krvácení, bolesti, svědění a nepohodlí. Tyto symptomy se obvykle s přestávkami opakují, ale tento stav sám o sobě není vážný, je však obzvláště nepříjemný.

Pro optimální výsledky musíme s mírněním symptomů hemoroidů začít co nejrychleji, jakmile se objeví, neboť v opačném případě je léčba delší a bolestivější. K úspěšnosti odstraňování potíží rovněž velmi pomáhá změna životního stylu s příjmem zdravé stravy bohaté na vlákniny, více pohybu a příjem dostatečně velkého množství vody.


NÁZORY LÉKAŘŮ:

dr. Alvin N. Goldmann, MD
”Mast a doplněk stravy HemoSens, vedle zdravého způsobu života, přispívají k regulaci symptomů hemoroidů. HemoSens je vhodný pro všechny, kteří se setkávají s lehčími formami zvětšených hemoroidů, s fisurami a vředy v oblasti análního otvoru. Poskytne úlevu, zmírní podráždění, svědění a napomůže ke zmenšení hemoroidních polštářků.” 

dr. Morell Andres, MD
U pacientů s diagnózou Noduli Haemorrhoidales, kterým jsem doporučil používat výrobek HemoSens, pozoruji úspěšnější a rychlejší zmírňování otoku a bolesti. Přednost výrobku HemoSens vidím v celostním přístupu k mírnění hemoroidů, neboť kapsle mají vliv na tonus venózní části cévního systému, zatímco mast zmenšuje otok a mírní bolest. 


STUDIE:
Vápník a flavonoidy:
Vápník a flavonoidy prokazatelně pomáhají při odstraňování symptomů akutních hemoroidů. Během klinického zkoumání byly pozitivní účinky na většinu symptomů zpozorovány již po dvou dnech používání. Ošetření vápníkem po čtyřech týdnech zcela odstranilo symptomy akutních hemoroidů u 76% uživatelů, ošetření flavonoidy pak u 73% uživatelů.  

Literatura: Sarabia in sod., 2001. Current Therapeutic Research, 62: 524-529.


Virginski nepozebnik:
Studie zjistily, že vilín virginský má příznivý účinek na hemoroidy, kožní vředy a ekzémy. Hlavní účinnou látkou vilínu virginského jsou taniny a éterické oleje, které fungují jako adstringenty. Bylo dokázáno, že vilín virginský má příznivý účinek na cévy a působí protizánětlivě.

Literatura:1. Swoboda M, Meurer J. Treatment of atopic dermatitis with hamamelis ointment. Br J Phytother .1991;2:128–132.
2. Korting HC, Schafer-Korting M, Hart H, et al. Anti-inflammatory activity of hamamelis distillate applied topically to the skin. Eur J Clin Pharmacol .1993;44:315–8.
3. Hughes-Formella BJ, Bohnsack K, Rippke F, et al. Anti-inflammatory effect of hamamelis lotion in a UVB erythema test. Dermatology .1998;196:316–322.
5. Bernard P, Balansard P, Balansard G, Bovis A. Venotonic pharmacodynamic value of galenic preparations with a base of hamamelis leaves. J Pharm Belg 1972;27:505-12.